TEXWEAROTS Projesine Uluslararası Destek

by Fahrettin Ay | Mar 11, 2022
Proje, Avrupa Araştırma Konseyi tarafından 1.5 milyon Avro destek kazandı.
Tekstil Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Özgür Atalay'ın TEXWEAROTS (Textile-Based Wearable Soft Robotics with Integrated Sensing, Actuating and Self Powering Properties) isimli projesi Avrupa Araştırma Konseyi (European Research Center; ERC) tarafından 1.5 milyon Avro destek kazandı

Doç. Dr. Özgür Atalay, çalışmalarını birlikte yürüttüğü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyemiz Doç. Dr. Gökhan İnce ve Soft Sensors Lab. araştırma ekibi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Video Haber Kaynağı: İTÜ'den "Giyilebilir robotik" teknoloji | CNN Türk


 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği 

bf-hakkimizda
İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği eğitimi, 1980 yılında Elektrik-Elektronik Fakültesi bünyesinde kurulan Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile başlamıştır. Çağın gereklerine daha uygun bir eğitim verebilmek amacıyla, 1997 yılında Bilgisayar Mühendisliği aynı fakültenin bir bölümü olarak yeniden yapılanmıştır. 2010 yılında Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'nin kurulmasıyla ilgili program ve bölümler yeni fakülteye aktarılmıştır. 
 
abetakreditasyon
İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programı, ABET Mühendislik Akreditasyon Komisyonu (EAC) tarafından akredite edilmiş bir programdır, www.abet.org, (Criteria: Computer Engineering)

Lisans programı akreditasyonunun detayları için tıklayınız