Biyoteknoloji ve İnovasyon Yarışması Birincilik Ödülü | TEKNOFEST 2021

by Fahrettin Ay | Eyl 27, 2021
Doç.Dr. Gökhan İnce ve Doç.Dr. Özgür Atalay'ın yürütülüğünü yaptığı TexRobots Team TEKNOFEST 2021'de birincilik ödülünü kazandı.

Bilgisayar Mühendisliği ve Tekstil Mühendisliği öğretim üyelerimizden Doç.Dr. Gökhan İnce ve Doç.Dr. Özgür Atalay'ın yürütücülüklerini yaptığı İTÜ Soft Sensors Lab. çalışma grubundan TexRobots Team (Kadir Özlem, Ayşe Feyza Yılmaz, Fidan Khalilbayli, Ömür Fatmanur Erzurumluoğlu) El Felci Rehabilitasyonu için Texrobot projesi ile TEKNOFEST 2021 Biyoteknoloji ve İnovasyon Yarışmasında birincilik ödülünü kazandı.

Bu projede tekstil tabanlı dikişsiz örme aktüatörler geliştirilerek felçli hastaların el rehabilitasyonu için yumuşak dış iskelet robotu gerçekleştirilmiştir.

TexRobots Team grubunda yer alan öğrencilerimizi ve öğretim üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


texrobots_odul_teknofest2021

 

 

 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği 

bf-hakkimizda
İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği eğitimi, 1980 yılında Elektrik-Elektronik Fakültesi bünyesinde kurulan Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile başlamıştır. Çağın gereklerine daha uygun bir eğitim verebilmek amacıyla, 1997 yılında Bilgisayar Mühendisliği aynı fakültenin bir bölümü olarak yeniden yapılanmıştır. 2010 yılında Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'nin kurulmasıyla ilgili program ve bölümler yeni fakülteye aktarılmıştır. 
 
abetakreditasyon
İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programı, ABET Mühendislik Akreditasyon Komisyonu (EAC) tarafından akredite edilmiş bir programdır, www.abet.org, (Criteria: Computer Engineering)

Lisans programı akreditasyonunun detayları için tıklayınız